Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Instrukcja obsługi zasilaczy LED.

 

Wodoodporny zasilacz LED jest urządzeniem pracującym na napięciu 12V DC (prądu stałego). Służy do zasilania urządzeń niskonapięciowych takich jak taśmy LED, żarówki LED, oświetlacze LED itp.Modele zasilaczy LED:

Sprzedawane przez nas modele to:

10W 12V DC

20W 12V DC

30W 12V DC
60W 12V DCZasilacz 10W ze względu na swoje niewielkie wymiary może być umieszczony w puszce oświetleniowej fi 60mm. Zasilacze 20W i 30W są długie i wąskie (3 cm szerokości, 2 cm wysokości), można je stosować w miejscach, gdzie na tradycyjne, większe transformatory nie ma miejsca. Zasilacz 60W ze względu na większe wymiary nadaje się do sufitów podwieszanych i instalacji wymagających większej mocy.

Modele 10W, 20W i 30W posiadają jedną parę przewodów wejściowych (dla prądu sieciowego 230V AC) i jedną parę przewodów wyjściowych. Model 60W posiada dwie pary przewodów wyjściowych. Każdą parę przewodów można obciążyć maksymalnie 30W obciążenia, w przypadku większego obciążenia należy zmostkować przewody (połączyć ze sobą oba przewody plus w jeden, jak również oba przewody minus w jeden). Niewłaściwe obciążenie zasilacza skutkuje jego nieodwracalnym uszkodzeniem. Zasilacz nieprawidłowo obciążony nie zostanie uszkodzony od razu (w zależności od stopnia przeciążenia awaria może ujawnić się nawet po kilku tygodniach).

Przewody wejściowe są oznaczone jako (INPUT 230V AC), zazwyczaj oznaczone kolorem niebieskim (0) i brązowym (masa,plus). Przewody wyjściowe (oznaczone OUTPUT 12VDC) mają kolory czerwony (plus) i czarny (minus). Jeśli podłączmy zasilacz odwrotnie (prąd z gniazdka sieciowego do przewodów 12VDC), po włączeniu prądu zostanie on spalony. Niestety takie uszkodzenie oznacza utratę gwarancji. Dlatego też należy zwracać baczną uwagę na kolory przewodów i oznaczenia na zasilaczach

Zasilacze są w całości wodoodporne, co oznacza, że należy jedynie zabezpieczyć połączenia przewodów przed wilgocią, jeśli zasilacz ma być stosowany na zewnątrz.

 

W przypadku stosowania dużych obciążeń należy pamiętać o pozostawieniu 5-10% bufora mocy na zasilaczu, a także zapewnieniu urządzeniu odpowiedniej wentylacji. Zasilacze stosowane w zabudowie muszą posiadać minimum 10% zapas mocy aby zapobiec ich przegrzaniu i uszkodzeniu.

 

Przed włączeniem zasilania należy zwrócić szczególną uwagę na polaryzację przewodów. Zamiana biegunów może uszkodzić zasilacz, zwarcie przewodów spowoduje nieodwracalne uszkodzenie zasilacza!

 

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, powstałych w wyniku niewłaściwego montażu i eksploatacji.

 

Zasilacze są testowane przed wysyłką, dlatego jednostki spalone w wyniku podłączenia zbyt wysokiego napięcia do przewodów wyjściowych 12V DC nie podlegają reklamacji.

 

Na wszystkie zasilacze Sklep udziela 24-miesięcznej gwarancji.

 

pixelpixelpixelpixel